Müra ja rappumine öösel 18.09.24 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Nimelt on minu vanaema 88aastane ja kaebab ööseti müra ja rappumise üle ,olen ise ja on ka teised pere liikmed kuulamas käinud ja kõik vaikne .Nimelt kirjeldab ta ,et naabrid kasutavad kodumasinaid kortermajas kuigi tema korteri all selliseid masinaid pole ja arvame ,et tal on mingi tervise probleem või psühhiline probleem.
Müra ja rappumine algab tal kella 23st öösel ja pidi kestma hommikul 3 või 4ni

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Orgaaniline luululine häire - kaasneb eakatel dementsusegavõi ilma. Selles psüühikahäirete
alarühmas on deliiriumid (psühhoos), orgaaniline luululine häire (olukorrale mitte vastavad süüdistamised, kahtlustamised), orgaanilised meeleoluhäired (sagedamni meeleolu languse hood), orgaaniline ärevus, orgaaniline asteenia (nõrkus, jõuetus. j
Nende psüühikahäirete kõrvaldamiseks või leevendamiseks on arstirohud olemas.
Orgaaniline luululine häire kaasneb eakatel dementsusega, isik seda ise ei adu.

Nende psüühikahäirete kõrvaldamiseks või leevendamiseks on arstirohud olemas - psühhiaatri jutule.

Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet