Valu vasakulpool seljal ribide all. 14.07.19 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere. Viimased neli kuud on kummaline valu selja vasakulpool täpselt viimaste ribide juures. Kummaline seetõttu, et valus on ainult siis kui ma keeran oma keha teatud suunas, enamus hommikud tõusen üles selle valuga kuna olen voodis end keeranud ning see koht on sellest hellaks ja valusaks läinud. Kuid kui olen veidi aega sirge seljaga olnud kaob valu ära. Ettepoole ja tahapoole kummardades pole mingit valu.

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere!

Kirjelduse järgi tundub, et tegemist on mehhaanilise seljavaluga, kui see häirib vaid teatud suunas liigutamisel või vasatavas asendis olles. See võib olla põhjustatud nii traumast, korduvatest liigutustest, sundasenditest jms. Kuna probleem pole mõne kuu jooksul möödunud, soovitaksin pöörduda kiropraktiku või füsioterapeudi poole, kes aitab probleemse selja piirkonna liikuvuse/mobiilsuse valulikku suunda taastada ja annab vastavad harjutused. Sellega peaks ka valu leevenema. Soovitatav on hoida selga liikuvana ehk teha liikuvusharjutusi igasuunaliselt vastavalt valule. Vajadusel leida sobivamad asendid (seistes, istudes, selili jne), mis võimaldaksid mugavamalt liigutada.

Heade soovidega

Maris Perendi