Rasestumisvastane plaaster 25.07.24 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Järgmisel kuul peaks menstruatsioon algama mul 25 august. Kuna mul algab puhkus 20 august, siis ma ei sooviks et päevad oleksid ajavahemikul 20-31 august. Kas on võimalik päevi edasi lükata rasestumisvastase plaastriga? Seljuhul millal ma peaks selle kasutamist alustama? Praegune menstruatsioon algas 25.juuni.
Ütlen ka seda, et varasemalt pole hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid kasutanud.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 23-aastane

EVRA plaastreid jms hakatakse kasutama/kleepima menstruatsiooni 1. päeval, tavapärane skeem (7+7+7)+ 7 plaastrivaba päeva, mis märkida üles ja nimetada igale arstile, kuhu pöördute.
Kui soovite menstruatsiooni postponeerida, siis ei jäta 7-päevast vahet, vaid kleebite järgmise. Kui tuleb sobilik aeg, siis teete 7-päevase vahe, märgite üles ja edasi ikka sama skeem (7+7+7) ja 7-plaastrivaba päeva.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7